Temat: Re: choroba azalii ?
Data: 27-06-2010 10:49
Autor:pablitoo
Adres e-mail:paweld@volvo-off.pl

Bardzo dzi臋kuj臋 za zaj臋cie si臋 moim problemem.
Oczywi艣cie profilaktycznie zaprzesta艂em podlewania ro艣lin wod膮 zmi臋kczon膮. Jednak wszelakie nierozwi膮zane rzeczy mnie nurtuj膮.
Zrobi艂em pomiary EC /konduktywno艣ci / wody kt贸r膮 podlewam ro艣liny - t膮 zmi臋kczon膮 - wynik - 220uS / mikrosiemens贸w / - hmmm - na podstawie tego wyniku mo偶na wnioskowa膰 偶e zawarto艣膰 soli mineralnych w tej wodzie nie jest wysoka , rzek艂bym nawet niska - co raczej powinno sprzyja膰 dobremu rozwojowi azalii - nieprawda偶 ?? - co prawda pH wody kt贸r膮 podlewam jest zbyt wysokie - 6,6 ale tego bez zakwaszania raczej nie przeskocz臋.
Oczywi艣cie nast臋pnym krokiem kt贸ry poczyni臋 to oddanie pr贸bki wody do analizy chemicznej - rzeczywi艣cie warto sprawdzi膰 czy s贸d przedostaje si臋 do wody spo偶ywczej i czy po艣rednio m贸g艂 mie膰 wp艂yw na kondycj臋 moich azalii.

Opr贸cz azalii z kt贸rymi mam problem posiadam w swoim ogrodzie r贸wnie偶 rhododendrony - 5 szt - rosn膮 przepi臋knie , kwitn膮 co rok , posiadaj膮 mn贸stwo nowych przyrost贸w - generalnie 偶adnych problem贸w - same przyjemno艣ci - je oczywi艣cie r贸wnie偶 podlewa艂em ta felern膮 wod膮 - nie wyst膮pi艂y na nich 偶adne objawy - 偶adne... - to w艂a艣nie jest r贸wnie偶 dla mnie niezrozumia艂e - no chyba 偶e azalie s膮 bardziej wra偶liwe na zasolenie czy generalnie na "taka" wod臋 ...

Lista  
Aktualny temat Nast臋pny w膮tek

Dodaj komentarz do wiadomo艣ci: Re: choroba azalii ?

Twoje nazwisko:
Tw贸j adres e-mail:
Temat:

Re: choroba azalii ?

Tre艣膰 wiadomo艣ci:

Prze艣lij plik z Twojego komputera:
Chc臋 by膰 powiadomiony przez e-mail o odpowiedzi

kod weryfikacji
Przepisz kod z obrazka:

Bor贸wka ameryka艅ska