Temat: rododendrony choruj膮
Data: 01-05-2011 14:34
Autor:Paulska
Adres e-mail:graszkap8@o2.pl

Mam w ogrodzie du偶o rododendron贸w i azalii, niestety choruj膮. Zamieraj膮 im pojedyncze p臋dy, z roku na rok jest ich coraz mniej, z du偶ego krzaczka zostaje tylko jedna ga艂膮zka. Tak mia艂am z pi臋kn膮 star膮 120cm azali膮, z rododendronami white cunningham, mam 3 sztuki (kolejne 2 kupione w zesz艂ym roku) ka偶dy choruje, chc臋 kupi膰 nast臋pne, ale boj臋 si臋, mo偶e to fotoftoroza.
R贸wnie偶 Rhy impeditum choruj膮 mam ich ponad 10 sztuk r贸偶nej wielko艣ci i w r贸偶nych kolorach, co roku kupuj臋 i co roku jakie艣 umieraj膮. Bardzo niepokoi mnie najwi臋kszy odmiana Blue Tit, wys.50cm szer 150cm, mam go ju偶 kilka lat, do tej pory nie chorowa艂, ale w zesz艂ym roku i w tym po zimie wygl膮da 藕le, czubki br膮zowe.
Kolejny rh Flava - od 10 lat jest u mnie (150cm wys), obrze偶a li艣ci ( zw艂aszcza tych zesz艂orocznych) ma na wierzchu ciemnobr膮zow膮 obw贸dk臋 a pod spodem pojawia si臋 nalot szary. A pod nim na korze w tym roku wyros艂y grzyby smardze sto偶kowe ( mo偶ne to ma znaczenie). Kupi艂am 2lata temu tak膮 sam膮 odmian臋 tylko yakushimano i na listkach starszych zesz艂orocznych to samo.
Prosz臋 o rad臋

Lista  
Poprzedni w膮tekAktualny temat Nast臋pny w膮tek

Dodaj komentarz do wiadomo艣ci: Re: rododendrony choruj膮

Twoje nazwisko:
Tw贸j adres e-mail:
Temat:

Re: rododendrony choruj膮

Tre艣膰 wiadomo艣ci:

Prze艣lij plik z Twojego komputera:
Chc臋 by膰 powiadomiony przez e-mail o odpowiedzi

kod weryfikacji