Temat: rododendrony w pojemnikach
Data: 28-04-2011 21:44
Autor:Malik
Adres e-mail:katarzyna.malik@wp.pl

Witam,
jesieni膮 posadzi艂am dwa niedu偶e rododendrony (Brisanz i Gartendirektor Glocker) do plastikowych pojemnik贸w w ziemi kwa艣nej, specjalnej dla rododendron贸w i wystawi艂am na niezadaszony taras. Na zim臋 wstawi艂am dodatkowo do wi臋kszych drewnianych donic i okry艂am agrow艂贸knin膮. Przezimowa艂y pi臋knie. Brisanz sta艂 si臋 wersj膮 testow膮, do艣膰 szybko go rozwin臋艂am i sprawdza艂am czy ziemia ju偶 rozmarz艂a i mo偶na zacz膮c podlewanie. Mia艂 szans臋 powoli si臋 przyzwyczaja膰 do coraz mocniejszego s艂o艅ca, za to GG "na hurra" rozwini臋ty zosta艂 troch臋 poparzony przez s艂o艅ce. Chcia艂am go troch臋 wzmocni膰 i przy okazji doda膰 si艂, 偶eby pi臋knie zakwit艂 i ju偶 w marcu zacz臋艂am oba nawozi膰 Bioponem w p艂ynie do rododendron贸w, azalii i r贸偶anecznik贸w - tak jak producent zaleca co 2 tygodnie. Czyta艂am, 偶e rododendron lubi mie膰 wilgotno, wi臋c dodatkowo podlewa艂am przegotowan膮 letni膮 wod膮, czasem popada艂o. Jaki艣 czas temu zauwa偶y艂am, 偶e li艣cie GG zaczynaj膮 wi臋dn膮膰 i si臋 zwija膰 - nasili艂am podlewanie. Teraz ju偶 oba wygl膮daj膮 na zmarnowane a ja w艂a艣nie dzi艣 dowiedzia艂am si臋, 偶e rododendrony nie lubi膮 a偶 tak tej wilgoci jak mi si臋 zdawa艂o i to mo偶e by膰 przyczyna wi臋dni臋cia li艣ci. Czy powinnam da膰 im spok贸j, pozwoli膰 obeschn膮膰, czym艣 profilaktycznie opryska膰, czy mo偶e w trybie pilnym przesadzi膰 do suchego pod艂o偶a?
Prosz臋 o szybk膮 rad臋, bo nie wiem co robi膰 a szkoda mi ich bardzo i nie chc臋 ich swoj膮 nadgorliwo艣ci膮 u艣mierci膰.

Lista  
Poprzedni w膮tekAktualny temat Nast臋pny w膮tek

Dodaj komentarz do wiadomo艣ci: Re: rododendrony w pojemnikach

Twoje nazwisko:
Tw贸j adres e-mail:
Temat:

Re: rododendrony w pojemnikach

Tre艣膰 wiadomo艣ci:

Prze艣lij plik z Twojego komputera:
Chc臋 by膰 powiadomiony przez e-mail o odpowiedzi

kod weryfikacji
Przepisz kod z obrazka: