Temat: Pozwjane liscie u rododendron贸w
Data: 14-06-2010 18:24
Autor:Radek
Adres e-mail:-

Panie Janie lekko pozwijane li艣cie rododendron贸w s膮 jakim艣 powa偶nym objawem? czy偶by mia艂y za sucho? bardzo prosz臋 o odpowied藕. Chocia偶 maj by艂 wyj膮tkowo mokry, to jednak teraz by艂 tydzie艅 upa艂贸w i te li艣cie na moich rododendronach pozwija艂y si臋 w艂a艣nie po tych upa艂ach . Dodatkowo pojawi艂y si臋 pojedyncze zaschni臋cia na li艣ciach. Bardzo prosz臋 o Pomoc w rozpoznaniu tych objaw贸w. Dodam jeszcze 偶e te pozsychane li艣cie s膮 tylko na 2 rododendrony a pozosta艂e maja pi臋kne, zdrowe, zielone li艣cie z zawi膮zkami p膮k贸w na przysz艂y rok i to bez 偶adnych objaw贸w a przecie偶 maja takie same warunki :(... w dodatku musia艂em usun膮膰 z rododendrona Caterina van tool 2 ca艂e p臋dy bo kompletnie usch艂y nie wiadomo czemu )... A dodam jeszcze 偶e ten rododendron czyli Caterina Van Tool po raz pierwszy pi臋knie mi zakwit艂 od momentu zakupienia go, zreszt膮 pozosta艂e odmiany kt贸re posiadam czyli Polarnacht ( to by艂 rekordzista :) kwiaty utrzymuj膮 si臋 przez ponad miesi膮c - od 10 maja do teraz ) , i Flautando kt贸ry te偶 zakwit艂 w tym roku dopiero bo w poprzednim nie zakwit艂. Opr贸cz Album Novum i Nova Zembla oraz Cardinal - bo w tych dopiero mi si臋 kszta艂tuj膮 p膮ki na przysz艂y rok. 2 odmiany moje czyli Caterina van Tool i cardinal maj膮 w艂a艣nie wy偶ej wymienione objawy. I prosi艂bym Pana o wyja艣nienie tego wszystkiego gdy偶 b臋d臋 spokojniejszy je艣li oka偶e si臋 偶e nie jest to nic powa偶nego...

pozdrawiam

PS. DOPIERO W TYM ROKU PO ZAKUPIE W ROKU UBIEG艁YM 8 ODMIAN RODODENDRON脫W MOG艁EM DOCENI膯 ICH PI臉KNY UROK, BOGATE KWITNIENIE I TO JAK NAPRAWD臉 SI臉 PREZENTUJ膭 W PE艁NEJ KRASIE I ZDROWOTNO艢CI. CHYBA RZECZYWI艢CIE JEST CO艢 W TYCH KRZEWACH URZEKAJ膭CEGO, 呕E NIE MO呕NA OD NICH ODERWA膯 WZROKU PODCZAS ICH PRZEPI臉KNEGO I D艁UGIEGO KWITNIENIA. :)

Lista  
Poprzedni w膮tekAktualny temat Nast臋pny w膮tek

Dodaj komentarz do wiadomo艣ci: Re: Pozwjane liscie u rododendron贸w

Twoje nazwisko:
Tw贸j adres e-mail:
Temat:

Re: Pozwjane liscie u rododendron贸w

Tre艣膰 wiadomo艣ci:

Prze艣lij plik z Twojego komputera:
Chc臋 by膰 powiadomiony przez e-mail o odpowiedzi

kod weryfikacji
Przepisz kod z obrazka: