Czy chcesz usun膮膰 nast臋puj膮cy komunikat

Has艂o:

Temat: Robaki w glebie
Data: 13-01-2011 19:15
Autor:Rados艂aw Krupa
Adres e-mail:-

Dzie艅 dobry . Panie Janku mam pewien problem do rozwik艂ania. Nie wiem czy jest pan w stanie mi pom贸c ale spr贸buje powiedzie膰 o co mi chodzi. Wprawdzie forum jest an temat ro艣lin wrzosowatych ale ja mam pytanie na temat ro艣lin tropikalnych a dok艂adnie z rodziny sukulent贸w. Jeden z nich to Zamiokulkas zamiolistny ( ro艣lina naprawd臋 hit :) wytrzymuje prawie ka偶de warunki mieszkaniowe - nie wymaga du偶ej ilo艣ci 艣wiat艂a oraz wytrzymuje bez podlewania nawet 2 miesi膮ce ! ) a drugi to Frizea l艣ni膮ca ( epifit - kt贸rego g艂贸wn膮 ozdob膮 s膮 b艂yszcz膮ce li艣cie oraz rozeta z kt贸rej wyrasta przepi臋kny kwiatostan kt贸ry po rozwini臋ciu si臋 wygl膮da jak barwny k艂os ). Maj膮 bardzo dobre warunki bytowania jak dla tych ro艣lin , czyli: wysoka temperatura, pod艂o偶e torfowe, przepuszczalne, 偶yzne, nawet zastosowany dobry drena偶. Jednak ostatnio podlewaj膮c obie ro艣liny zauwa偶y艂em w glebie bardzo drobne ( prawie niezauwa偶alne go艂ym okiem, trzeba mie膰 dobry wzrok i spostrzegawczo艣膰 偶eby je dostrzec ) bia艂e robaczki kt贸re od czasu do czasu wychodz膮 na powierzchni臋. I w zwi膮zku z tym mam pytanie: czy to jest co艣 gro藕nego lub powa偶nego, czyli jaki艣 szkodnik? czy te偶 nie nale偶y si臋 tym przejmowa膰? Bardzo prosz臋 o opini臋 na ten temat.

Dzi臋kuj臋 i Pozdrawiam

Rados艂aw
Bi艂goraj woj. Lubelskie